İbrahim Saraçoğlu Lupus Kürü

lupus-hastalığına-iyi-bitkiler-nelerdir
Lupus Hastalığına İyi Bitkiler Nelerdir
3 Mayıs 2017
İbrahim Saraçoğlu Kürleri Lupus
22 Ağustos 2017

İbrahim Saraçoğlu Lupus Kürü

Uzman Desteği Alın

İbrahim Saraçoğlu Lupus Kürü

İbrahim Saraçoğlu lupus kürü, lupus doğal tedavi, sistemik lupus bitkisel tedavisi. İbrahim Saraçoğlu lupus kürü hakkında makale.

İbrahim Saraçoğlu lupus kürü hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. İbrahim Saraçoğlu lupus kürü makalesi sitemizde bilgi amaçlı yer almaktadır. İbrahim Saraçoğlu lupus kürü makalenin devamında yer almaktadır. Lupus doğal tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

İbrahim Saraçoğlu Lupus Tavsiyeleri

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu lupus için sabha ve akşam olarak tavisyelerde bulunuyor. Sabahları kurutulmuş kiraz sapı ve ısırgan çayı tavsiyesinde bulunmaktadır. Akşamları ise mısır püskülü ve karabaş otu çayı tavsiye etmektedir.

Biz ise lupus doğal tedavisi için şu bitkileri tavsiye etmekteyiz.

Lupus Hastalığına İyi Gelen Bitkiler

Kuşburnu : Vücutta olan iltihaplı hastalıklarda yararlı etkileri vardır. Romatizmal ağrıların giderilmesinde, dejeneratif eklem hastalığı olan eklem kireçlenmesinin tedavisinde tüketilebilir. Hastalarda eklem ağrılarını dindirir. Kuşburnu çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller. İçeriğindeki ağrı kesici ve iltihap giderici maddelerin suyun içinde çözünmemesi nedeniyle, hazırlanacak kuşburnu çayının eklem romatizmasında oluşan ağrılarına iyi gelir.

Aynı zamanda iltihapta bir etkisi olmaz. Bu nedenle bitkinin yararlı etkisi için, kuşburnu taze olarak ya da hazır kapsüllerinden tüketilmelidir. Özellikle toz olarak hazırlanan kapsüller artrit sorununda oldukça etkili olur. Diz ve kalçada oluşan ağrıları dindirir. Bu konuda yapılan araştırmalarda eklem ağrılarının dindirilmesinde kuşburnu bitkisinin % 82 oranında etkili olduğu tespit edilmiştir. Kuşburnu ağrı kesici ilaçlardan bile fazla etki gösterir. (kaynak: kusburnu gen tr)

Meyan Kökü : Özellikle eklem ağrılarının yatıştırılmasında ayrıca topikal olarak uygulamak mümkün. Ayrıca bir çok enfeksiyon hastalıklarının tedavi edilmesinde etkili olabilir. (kaynak: faydalarizararlari com)

Çörekotu : Çörek otu tam bir vitamin deposu olmaktadır. Birçok vitamin ve etken maddesi olduğu için birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Çörek otu; Karbonhidrat, bitkisel yağ ve protein bakımından çok zengin olduğu için, birçok derde deva olduğu bilinmektedir.

Omega-6 ve Omega-3 bakımından çok zengindir. Kalsiyum ihtiyacınız varsa, o zaman sizlerde günce 1 avuç tüketmeniz gerekmektedir. Sodyum ve demir ayrıca fosfor da içerisinde barındırmaktadır. Yapılan araştırmalarda, A vitamini, B vitamini, B12 ve B2 vitamini açısından da çok etkili olduğu bilinmektedir. Tam bir vitamin kaynağı olduğu bilinmektedir. Magnezyum ve bakır ihtiyacınız varsa mutlaka sizler de Çörek Otunun Faydalarından yararlanmanız gerekmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.