Lupusa Karşı İyi Gelen Bitkiler Nelerdir

lupusa-karşı-faydalı-bitkiler-nelerdir
Lupusa Karşı İyi Bitkiler
29 Nisan 2017
lupusa-karşı-yararlı-gelen-bitkiler
Lupusa Karşı İyi Bitkiler Nelerdir
29 Nisan 2017

Lupusa Karşı İyi Gelen Bitkiler Nelerdir

lupusa-karşı-faydalı-gelen-bitkiler-nelerdir

lupusa-karşı-faydalı-gelen-bitkiler-nelerdir

Uzman Desteği Alın

Lupusa Karşı İyi Gelen Bitkiler Nelerdir

Lupusa karşı İyi gelen bitkiler nelerdir, lupusa iyi gelen bitkiler, sistemik lupus hastalığı, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Lupusa karşı iyi gelen bitkiler aşağıda sıralanmıştır. İşte lupusa karşı iyi gelen bitkiler

İyi Gelen Bitkiler

Meyan Kökü : Özellikle eklem ağrılarının yatıştırılmasında ayrıca topikal olarak uygulamak mümkün. Ayrıca bir çok enfeksiyon hastalıklarının tedavi edilmesinde etkili olabilir. (kaynak: faydalarizararlari com)

Kuşburnu : Vücutta olan iltihaplı hastalıklarda yararlı etkileri vardır. Romatizmal ağrıların giderilmesinde, dejeneratif eklem hastalığı olan eklem kireçlenmesinin tedavisinde tüketilebilir. Hastalarda eklem ağrılarını dindirir. Kuşburnu çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller. İçeriğindeki ağrı kesici ve iltihap giderici maddelerin suyun içinde çözünmemesi nedeniyle, hazırlanacak kuşburnu çayının eklem romatizmasında oluşan ağrılarına iyi gelir. Aynı zamanda iltihapta bir etkisi olmaz. Bu nedenle bitkinin yararlı etkisi için, kuşburnu taze olarak ya da hazır kapsüllerinden tüketilmelidir. Özellikle toz olarak hazırlanan kapsüller artrit sorununda oldukça etkili olur. Diz ve kalçada oluşan ağrıları dindirir. Bu konuda yapılan araştırmalarda eklem ağrılarının dindirilmesinde kuşburnu bitkisinin % 82 oranında etkili olduğu tespit edilmiştir. Kuşburnu ağrı kesici ilaçlardan bile fazla etki gösterir. (kaynak: kusburnu gen tr)

Çörekotu : Çörek otu tam bir vitamin deposu olmaktadır. Birçok vitamin ve etken maddesi olduğu için birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Çörek otu; Karbonhidrat, bitkisel yağ ve protein bakımından çok zengin olduğu için, birçok derde deva olduğu bilinmektedir. Omega-6 ve Omega-3 bakımından çok zengindir. Kalsiyum ihtiyacınız varsa, o zaman sizlerde günce 1 avuç tüketmeniz gerekmektedir. Sodyum ve demir ayrıca fosfor da içerisinde barındırmaktadır. Yapılan araştırmalarda, A vitamini, B vitamini, B12 ve B2 vitamini açısından da çok etkili olduğu bilinmektedir. Tam bir vitamin kaynağı olduğu bilinmektedir. Magnezyum ve bakır ihtiyacınız varsa mutlaka sizler de Çörek Otunun Faydalarından yararlanmanız gerekmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Lupusa Karşı İyi Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale. Lupusa Karşı İyi Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Lupusa Karşı İyi Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Lupusa Karşı İyi Gelen Bitkiler Nelerdir, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.