lupusa-karşı-faydalı-gelen-bitkiler-nelerdir
Sistemik Lupus Eritematozus
9 Haziran 2016

Lupus Bitkisel Tedavi

lupusa-karşı-yararlı-bitkiler

lupusa-karşı-yararlı-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Lupus Bitkisel Tedavi

Lupus bitkisel tedavi tavsiyelerinin yer aldığı bilgi amaçlı yazılmış makale. Lupus bitkisel tedavi yöntemlerinde kaliteli ürünler kullanılmalıdır. Bu sayede hastalık çok kısa sürede kontrol altına alınabilir. Unutulmamalıdır ki lupus hastalığı tamamen tedavi olan bir hastalık değildir.

Lupus tedavisi için size tavsiye ettiğimiz bitkileri ise şöyle sıralayabiliriz.

Lupus Tedavisi İçin Kullanılan Bitkiler

Çörekotu : Çörek otu tam bir vitamin deposu olmaktadır. Birçok vitamin ve etken maddesi olduğu için birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Çörek otu; Karbonhidrat, bitkisel yağ ve protein bakımından çok zengin olduğu için, birçok derde deva olduğu bilinmektedir. Omega-6 ve Omega-3 bakımından çok zengindir. Kalsiyum ihtiyacınız varsa, o zaman sizlerde günce 1 avuç tüketmeniz gerekmektedir. Sodyum ve demir ayrıca fosfor da içerisinde barındırmaktadır. Yapılan araştırmalarda, A vitamini, B vitamini, B12 ve B2 vitamini açısından da çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Tam bir vitamin kaynağı olduğu bilinmektedir. Magnezyum ve bakır ihtiyacınız varsa mutlaka sizler de Çörek Otunun Faydalarından yararlanmanız gerekmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Kuşburnu : Vücutta olan iltihaplı hastalıklarda yararlı etkileri vardır. Romatizmal ağrıların giderilmesinde, dejeneratif eklem hastalığı olan eklem kireçlenmesinin tedavisinde tüketilebilir. Hastalarda eklem ağrılarını dindirir. Kuşburnu çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller. İçeriğindeki ağrı kesici ve iltihap giderici maddelerin suyun içinde çözünmez. Bunun nedeniyle, hazırlanacak kuşburnu çayının eklem romatizmasında oluşan ağrılarda ve iltihapta bir etkisi olmaz. Bu nedenle bitkinin yararlı etkisi için, kuşburnu taze olarak ya da hazır kapsüllerinden tüketilmelidir. Özellikle toz olarak hazırlanan kapsüller artrit sorununda oldukça etkili olur. Diz ve kalçada oluşan ağrıları dindirir. Bu konuda yapılan araştırmalarda eklem ağrılarının dindirilmesinde kuşburnu bitkisinin % 82 oranında etkili olduğu tespit edilmiştir. Kuşburnu ağrı kesici ilaçlardan bile fazla etki gösterir. (kaynak: kusburnu gen tr)

Meyan Kökü : Özellikle eklem ağrılarının yatıştırılmasında ayrıca topikal olarak uygulamak mümkün. Ayrıca bir çok enfeksiyon hastalıklarının tedavi edilmesinde etkili olabilir. (kaynak: faydalarizararlari com)

Lupus bitkisel tedavisi setini kimler kullanabilir ?

Lupus bitkisel tedavi setini lupus hastalığından muzdarip herkes kullanabilir. Ayrıca Lupus bitkisel tedavi seti lupus hastalığından dolayı böbrekleri hasarlanmış hastalara da büyük fayda sağlayabilmektedir. Lupus bitkisel tedavi setinin lupus nefriti , kalp, bağırsak ve akciğer tutulumu gibi komplikasyonları önleme veya hafifletmede olumlu etkisi bulunmaktadır. Lupus bitkisel tedavi seti hemen her yaş grubundaki lupus hastaları tarafından kullanılabilmektedir.

Lupus bitkisel tedavisi seti ne zaman etkisini göstermeye başlar ?

Lupus bitkisel tedavi seti genelde 2-3 hafta sonunda etkilerini göstermeye başlamaktadır. Lupus bitkisel tedavi setinin gösterdiği güçlü antienflamatuar ( iltihap giderici ) etkiye bağlı olarak deri ve eklemlerdeki iltihap hızla gerilemektedir. Buna bağlı olarak deri döküntüleri , cilt lekeleri ve eklem ağrılarında 1-2 ay içinde belirgin azalma kaydedilebilmektedir. Bulantı kusma ve mide ağrısı , çeşitli bağırsak problemleri ise tedaviye kısa sürede yanıt verir. 1-2 hafta içinde büyük ölçüde ortadan kalkar.

Lupus bitkisel tedavi seti ortalama kaç gün gitmektedir ve lupus tedavisi için toplam kaç set kullanılmalıdır ?

Lupus bitkisel tedavi seti bir ayda tükenmektedir. Lupus bitkisel tedavi setinin lupus tedavisi için genelde 4-5 ay ( toplam 5 set ) süreyle kullanılması önerilmektedir. Ancak bu 5 aylık süre her hasta için kesin bir süre değildir. Lupus hastasının durumuna ve hastalığın seyrine ve yaş faktörüne bağlı olarak tedavi süresi kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Ancak lupus belirtilerinin büyük ölçüde ortadan kalması ya da hafiflemesi genelde 4-5 ay içinde gerçekleşir. 5 ay sonunda Lupus bitkisel tedavisi setiyle tedaviye devam edilip edilmeyeceğine hastanın durumuna bakılarak karar verilir. Lupus hastalığının şiddetli ve uzun süredir seyrettiği kişilerde lupus bitkisel tedavi setinin 5 aydan daha fazla kullanılması gerekebilir.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.