Lupus Nefriti Bitkisel Tedavisi

lupusa-karşı-iyi-gelen-bitkiler
Sistemik Lupus Eritematozus Bitkisel Tedavisi
5 Eylül 2016
lupusa-karşı-iyi-gelen-bitkiler
Lupus Nefriti Evreleri
9 Eylül 2016

Lupus Nefriti Bitkisel Tedavisi

lupusa-karşı-faydalı-gelen-bitkiler-nelerdir

lupusa-karşı-faydalı-gelen-bitkiler-nelerdir

Uzman Desteği Alın

Lupus Nefriti Bitkisel Tedavisi

Lupus nefriti tedavisi için yazılmış makale. Lupus nefriti bitkisel tedavisi yöntemlerinde önemli olan kaliteli ürünlerden oluşan kürleri kullanmaktır. Bu sayede hastalık çok kısa sürede kontrol altına alınabilir. Unutulmamalıdır ki lupus hastalığı tamamen tedavi olan bir hastalık değildir.

Lupus nefriti bitkisel tedavisi için size tavsiye ettiğimiz bitkileri ise şöyle sıralayabiliriz.

Lupus Nefriti Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Çörekotu : Çörek otu tam bir vitamin deposu olmaktadır. Birçok vitamin ve etken maddesi olduğu için birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Çörek otu; Karbonhidrat, bitkisel yağ ve protein bakımından çok zengin olduğu için, birçok derde deva olduğu bilinmektedir. Omega-6 ve Omega-3 bakımından çok zengindir. Kalsiyum ihtiyacınız varsa, o zaman sizlerde günce 1 avuç tüketmeniz gerekmektedir. Sodyum ve demir ayrıca fosfor da içerisinde barındırmaktadır. Yapılan araştırmalarda, A vitamini, B vitamini, B12 ve B2 vitamini açısından da çok etkilidir. Bu nedenle tam bir vitamin kaynağı olduğu bilinmektedir. Magnezyum ve bakır ihtiyacınız varsa mutlaka sizler de Çörek Otunun Faydalarından yararlanmanız gerekmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Kuşburnu : Vücutta olan iltihaplı hastalıklarda yararlı etkileri vardır. Romatizmal ağrıların giderilmesinde, dejeneratif eklem hastalığı olan eklem kireçlenmesinin tedavisinde tüketilebilir. Hastalarda eklem ağrılarını dindirir. Kuşburnu çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller. İçeriğindeki ağrı kesici ve iltihap giderici maddelerin suyun içinde çözünmemesi nedeniyle, hazırlanacak kuşburnu çayının eklem romatizmasında oluşan ağrılarda etkilidir. Aynı zamanda iltihapta bir etkisi olmaz. Bu nedenle bitkinin yararlı etkisi için, kuşburnu taze olarak ya da hazır kapsüllerinden tüketilmelidir. Özellikle toz olarak hazırlanan kapsüller artrit sorununda oldukça etkili olur. Diz ve kalçada oluşan ağrıları dindirir. Bu konuda yapılan araştırmalarda eklem ağrılarının dindirilmesinde kuşburnu bitkisinin % 82 oranında etkili olduğu tespit edilmiştir. Kuşburnu ağrı kesici ilaçlardan bile fazla etki gösterir. (kaynak: kusburnu gen tr)

Meyan Kökü : Özellikle eklem ağrılarının yatıştırılmasında ayrıca topikal olarak uygulamak mümkün. Ayrıca bir çok enfeksiyon hastalıklarının tedavi edilmesinde etkili olabilir. (kaynak: faydalarizararlari com)

Lupus Nefriti Bitkisel Tedavisi Setini Kimler Kullanabilir ?

Lupus bitkisel tedavi setini lupus hastalığından muzdarip herkes kullanabilir. Ayrıca Lupus bitkisel tedavi seti lupus hastalığından dolayı böbrekleri hasarlanmış hastalara da büyük fayda sağlayabilmektedir. Lupus bitkisel tedavi setinin lupus nefriti , kalp, bağırsak ve akciğer tutulumu gibi komplikasyonları önleme önemlidir. Hafifletmede de çok olumlu etkisi bulunmaktadır. Lupus bitkisel tedavi seti hemen her yaş grubundaki lupus hastaları tarafından kullanılabilmektedir.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.