Sistemik Lupus Eritematozus Bitkisel Tedavisi

lupusa-karşı-faydalı-gelen-bitkiler
Sistemik Lupus Bitkisel Tedavi
5 Eylül 2016
lupusa-karşı-faydalı-gelen-bitkiler-nelerdir
Lupus Nefriti Bitkisel Tedavisi
9 Eylül 2016

Sistemik Lupus Eritematozus Bitkisel Tedavisi

lupusa-karşı-iyi-gelen-bitkiler

lupusa-karşı-iyi-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Sistemik Lupus Eritematozus Bitkisel Tedavisi

Sistemik lupus eritematozus bitkisel tedavisi tavsiyelerinin yer aldığı bilgi amaçlı yazılmış makale. Sistemik lupus eritematozus bitkisel tedavisi yöntemlerinde önemli olan kaliteli ürünlerden oluşan kürleri kullanmaktır. Makaleyi okuyup bilgi sahibi olun. Bu sayede sistemik lupus eritematozus çok kısa sürede kontrol altına alınabilir. Unutulmamalıdır ki sistemik lupus eritematozus hastalığı tamamen tedavi olan bir hastalık değildir.

Sistemik lupus eritematozus bitkisel tedavisi için size tavsiye ettiğimiz bitkileri ise şöyle sıralayabiliriz.

Kuşburnu

Vücutta olan iltihaplı hastalıklarda yararlı etkileri vardır. Romatizmal ağrıların giderilmesinde, dejeneratif eklem hastalığı olan eklem kireçlenmesinin tedavisinde tüketilebilir. Hastalarda eklem ağrılarını dindirir. Kuşburnu çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller. İçeriğindeki ağrı kesici ve iltihap giderici maddelerin suyun içinde çözülmez. Bu nedeniyle, kuşburnu çayının eklem romatizmasında oluşan ağrılarda ve iltihapta etkisi olmaz. Bu nedenle bitkinin yararlı etkisi için, kuşburnu taze olarak ya da hazır kapsüllerinden tüketilmelidir. Özellikle toz olarak hazırlanan kapsüller artrit sorununda oldukça etkili olur. Diz ve kalçada oluşan ağrıları dindirir. Bu konuda yapılan araştırmalarda eklem ağrılarının dindirilmesinde kuşburnu bitkisinin % 82 oranında etkili olduğu tespit edilmiştir. Kuşburnu ağrı kesici ilaçlardan bile fazla etki gösterir. (kaynak: kusburnu gen tr)

Meyan Kökü

Özellikle eklem ağrılarının yatıştırılmasında ayrıca topikal olarak uygulamak mümkün. Ayrıca bir çok enfeksiyon hastalıklarının tedavi edilmesinde etkili olabilir. (kaynak: faydalarizararlari com)

Çörekotu

Çörek otu tam bir vitamin deposu olmaktadır. Birçok vitamin ve etken maddesi olduğu için birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Çörek otu; Karbonhidrat, bitkisel yağ ve protein bakımından çok zengin olduğu için, birçok derde deva olduğu bilinmektedir. Omega-6 ve Omega-3 bakımından çok zengindir. Kalsiyum ihtiyacınız varsa, o zaman sizlerde günce 1 avuç tüketmeniz gerekmektedir. Sodyum ve demir ayrıca fosfor da içerisinde barındırmaktadır. Yapılan araştırmalarda, A vitamini, B vitamini, B12 ve B2 vitamini açısından da çok etkilidir. Bu nedenle tam bir vitamin kaynağı olduğu bilinmektedir. Magnezyum ve bakır ihtiyacınız varsa mutlaka sizler de Çörek Otunun Faydalarından yararlanmanız gerekmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.