Sistemik Lupus Bitkisel Tedavi

lupusa-karşı-faydalı-bitkiler-nelerdir
Lupus Hastalığı
9 Haziran 2016
lupusa-karşı-iyi-gelen-bitkiler
Sistemik Lupus Eritematozus Bitkisel Tedavisi
5 Eylül 2016

Sistemik Lupus Bitkisel Tedavi

lupusa-karşı-faydalı-gelen-bitkiler

lupusa-karşı-faydalı-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Sistemik Lupus Bitkisel Tedavi

Sistemik lupus bitkisel tedavi tavsiyelerinin yer aldığı bilgi amaçlı yazılmış makale. Lupus hastalığı hakkında bilmek istediğiniz herşey.

Sistemik lupus bitkisel tedavi yöntemlerinde önemli olan kaliteli ürünlerden oluşan kürleri kullanmaktır. Bu sayede hastalık çok kısa sürede kontrol altına alınabilir. Unutulmamalıdır ki sistemik lupus hastalığı tamamen tedavi olan bir hastalık değildir.

Sistemik lupus tedavisi için size tavsiye ettiğimiz bitkileri ise şöyle sıralayabiliriz.

Sistemik Lupus Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Çörekotu : Çörek otu tam bir vitamin deposu olmaktadır. Birçok vitamin ve etken maddesi olduğu için birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Çörek otu; Karbonhidrat, bitkisel yağ ve protein bakımından çok zengin olduğu için, birçok derde deva olduğu bilinmektedir. Omega-6 ve Omega-3 bakımından çok zengindir. Kalsiyum ihtiyacınız varsa, o zaman sizlerde günce 1 avuç tüketmeniz gerekmektedir. Sodyum ve demir ayrıca fosfor da içerisinde barındırmaktadır. Yapılan araştırmalarda, A vitamini, B vitamini, B12 ve B2 vitamini açısından da çok etkili olduğu anlaşılmıştır. Tam bir vitamin kaynağı olduğu bilinmektedir. Magnezyum ve bakır ihtiyacınız varsa mutlaka sizler de Çörek Otunun Faydalarından yararlanmanız gerekmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Kuşburnu : Vücutta olan iltihaplı hastalıklarda yararlı etkileri vardır. Romatizmal ağrıların giderilmesinde, dejeneratif eklem hastalığı olan eklem kireçlenmesinin tedavisinde tüketilebilir. Hastalarda eklem ağrılarını dindirir. Kuşburnu çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller. İçeriğindeki ağrı kesici ve iltihap giderici maddelerin suyun içinde çözünmez. Bu nedenle, hazırlanacak kuşburnu çayının eklem romatizmasında oluşan ağrılarda ve iltihapta bir etkisi olmaz. Bu nedenle bitkinin yararlı etkisi için, kuşburnu taze olarak ya da hazır kapsüllerinden tüketilmelidir. Özellikle toz olarak hazırlanan kapsüller artrit sorununda oldukça etkili olur. Diz ve kalçada oluşan ağrıları dindirir. Bu konuda yapılan araştırmalarda eklem ağrılarının dindirilmesinde kuşburnu bitkisinin % 82 oranında etkili olduğu tespit edilmiştir. Kuşburnu ağrı kesici ilaçlardan bile fazla etki gösterir. (kaynak: kusburnu gen tr)

Meyan Kökü : Özellikle eklem ağrılarının yatıştırılmasında ayrıca topikal olarak uygulamak mümkün. Ayrıca bir çok enfeksiyon hastalıklarının tedavi edilmesinde etkili olabilir. (kaynak: faydalarizararlari com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.