lupus-hastalığına-iyi-gelen-bitkiler-nelerdir
Lupus
9 Haziran 2016
lupus-hastalığına-iyi-bitkiler-nelerdir
Lupus Belirtileri
9 Haziran 2016

Lupus Nefriti

lupusa-karşı-iyi-gelen-bitkiler

lupusa-karşı-iyi-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Lupus Nefriti

Lupus nefriti hakkında bilgi amaçlı yazılmış makaleyi okuyabilirsiniz. Lupus hakkında detaylı bilgiyi uzman bir hekimden alabilirsiniz.

Lupus Nefriti Nedir ?

Lupus nefriti , lupus hastalığının neden olduğu böbrek iltihabına denir. Lupus bağışıklık sisteminin böbreklere saldırması sonucu gelişir. Bilindiği gibi lupus hastalığı bağışıklık sisteminin uygunsuz çalışmasından dolayı oluşur. Bağışıklık sistemi böbrekteki bazı molekülleri düşman gibi algılar ve böbreklere saldırır. Bağışıklık sisteminin bu saldırısı sonucu lupus yani böbreklerde iltihap , tahribat oluşur.

Lupus Nefriti Nasıl Tedavi Edilir ?

Lupus tedavisi için bağışıklık sistemini durdurmak şarttır. Yani bağışıklık sistemini düzenlemek ve aklını başına getirmek gerekir. Bunun için de çeşitli bağışıklık baskılayıcı kimyasal ilaçlar kullanılır. Bunlar bağışıklık sistemini baskılayarak böbrekler ve diğer organlarda iltihap ve tahribat oluşmasını engeller. Lupus için kullanılan ilaçların başında kortizon gelmektedir. Ancak kortizonun şişmanlık , şeker , deri incelmesi , enfeksiyonlara dirençsizlik gibi ciddi yan etkileri bulunmaktadır.

Lupus hastalığı problemleri için son zamanlarda bitkisel bir ilaç geliştirilmiştir. Çörek otu , meyan kökü gibi bitkilerin karışımından oluşturulan bu doğal formülün lupus nefriti gibi lupus şikayetlerini giderebildiği belirtilmektedir.

Araştırmacılar lupus tedavisi için bu bitkisel karışımdan hastalara günde 3 kez ağız yoluyla verilmesini önermektedirler. Kısa zaman önce Türkiye’de de lupus tedavisi için kullanıma sunulan bu bitkisel formül, anlatılanlara göre bağışıklık sistemini düzenleyerek etki göstermektedir. Formül içindeki güçlü iltihap giderici bitkiler vardır. Bunların sayesinde derideki lupus lekeleri , eklem ağrıları , böbrek ve kalp şikayetleri ortadan kalkabilmekte ya da hafifleyebilmektedir.

Bu makale yazılanlar kesin tanı ve teşhis içermez. Sadece bilgi amaçlı yazılmış makalelerdir. Bu makaleler ile sadece bilgi sahibi olabilirsiniz. Asıl teşhis uzman bir hekim tarafından konulmalıdır. Tedavi yöntemini uzman bir kişi belirlemelidir. Bu sayede tedavi süreci daha iyi geçecektir. Buda tedavi süresinin kısalmasına neden olacaktır.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.