Lupusa İyi Gelen Bitkiler

lupusa-karşı-iyi-gelen-bitkiler
Lupus Nefriti Evreleri
9 Eylül 2016
lupusa-karşı-faydalı-gelen-bitkiler-nelerdir
Lupus Hastalığında Beslenme
10 Ekim 2016

Lupusa İyi Gelen Bitkiler

lupusa-hangi-bitkiler-iyi-gelir

lupusa-hangi-bitkiler-iyi-gelir

Uzman Desteği Alın

Lupusa İyi Gelen Bitkiler

Lupusa iyi gelen bitkiler, lupus için şifalı bitkiler, lupus hastalığının bitkisel tedavisi, gibi sorulara cevap olarak yazılan makale.

Lupusa iyi gelen bitkiler aşağıda sıralanmıştır. İşte lupusa iyi gelen bitkiler.

Lupus Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Çörekotu : Çörek otu tam bir vitamin deposu olmaktadır. Birçok vitamin ve etken maddesi olduğu için birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Çörek otu; Karbonhidrat, bitkisel yağ ve protein bakımından çok zengin olduğu için, birçok derde deva olduğu bilinmektedir. Omega-6 ve Omega-3 bakımından çok zengindir. Kalsiyum ihtiyacınız varsa, o zaman sizlerde günce 1 avuç tüketmeniz gerekmektedir. Sodyum ve demir ayrıca fosfor da içerisinde barındırmaktadır. Yapılan araştırmalarda, A vitamini, B vitamini, B12 ve B2 vitamini açısından da çok etkili olduğu bilinmektedir. Tam bir vitamin kaynağı olduğu bilinmektedir. Magnezyum ve bakır ihtiyacınız varsa mutlaka sizler de Çörek Otunun Faydalarından yararlanmanız gerekmektedir. (kaynak: corekotu gen tr)

Meyan Kökü : Özellikle eklem ağrılarının yatıştırılmasında ayrıca topikal olarak uygulamak mümkün. Ayrıca bir çok enfeksiyon hastalıklarının tedavi edilmesinde etkili olabilir. (kaynak: faydalarizararlari com)

Kuşburnu : Vücutta olan iltihaplı hastalıklarda yararlı etkileri vardır. Romatizmal ağrıların giderilmesinde, dejeneratif eklem hastalığı olan eklem kireçlenmesinin tedavisinde tüketilebilir. Hastalarda eklem ağrılarını dindirir. Kuşburnu çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller. İçeriğindeki ağrı kesici ve iltihap giderici maddelerin suyun içinde çözünmemesi nedeniyle, hazırlanacak kuşburnu çayının eklem romatizmasında oluşan ağrılarına iyi gelir. Aynı zamanda iltihapta bir etkisi olmaz. Bu nedenle bitkinin yararlı etkisi için, kuşburnu taze olarak ya da hazır kapsüllerinden tüketilmelidir. Özellikle toz olarak hazırlanan kapsüller artrit sorununda oldukça etkili olur. Diz ve kalçada oluşan ağrıları dindirir. Bu konuda yapılan araştırmalarda eklem ağrılarının dindirilmesinde kuşburnu bitkisinin % 82 oranında etkili olduğu tespit edilmiştir. Kuşburnu ağrı kesici ilaçlardan bile fazla etki gösterir. (kaynak: kusburnu gen tr)

Lupus tedavisi için kullanılan bitkiler hakkında bilgi amaçlı yazılmış makale. Bu bitkilerin faydaları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Bu bitkiler kullanılarak üretilen setimizi inceleyebilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.